סיכום חודשי – פברואר 2019

 

ג'יסר א זרקא – החודש, התקיים המפגש השני של ילדי ו', הפעם הביקור היה בבית הספר עומר אל חטאב בג'יסר. ההיכרות בין הילדים התחזקה, רבדים נוספים של מבוכה הוסרו ואנו מצפים למפגש השלישי.

כדורעף –ככלל, ענף זה נכנס השנה בשכבות גיל שונות במסגרת שיעורי החנ"ג של אופיר ומיכל, מועדון הספורט ומגרש הכדורעף החדש שהוצב בחצר. בכל יום שני בהפסקה מתקיים טורניר של ילדי ד-ו. המגרש החדש בחצר  מהווה זירה רצופה של משחקי כדורעף וכדורשת, בנים ובנות וגילאים שונים. מעבר לכדורעף עצמו, זוהי עוד זירה של מפגש רב גילי הכוללת בתוכה שיתוף, ריבים, ויכוחים וויתורים, הכל כחלק מעולם הילדים שבו המבוגרים, בעיקר דנה מורת החצר, מלווים, מנחים, מסייעים ומתווים גבולות.

הורים מלמדים – החודש קיימנו יום וחצי של שיעורים בהם הורים באו ללמד. באופן לא מפתיע, אלו היו מפגשים מאוד מעניינים, ותלמידים רבים בחרו להשתתף בהם. תודה ל 18(!) ההורים שהתנדבו.

סיום חיסונים – החודש, סיימנו את מבצע חיסוני החצבת. לסיכומו של תהליך, אחוז הילדים המחוסנים עלה מ 33% ל 76%. מדובר בתהליך ארוך שכלל ערב מידע להורים וקביעת מספר מועדים להשלמת חיסונים. עוד דוגמא טובה לשיתוף פעולה בין ועד ההורים להנהלת בית החינוך.

בית ראשונים – כמו בכל שנה, ילדי שכבת ד' משתתפים בפעילות להכרת ההיסטוריה של המושבה. הלמידה מתבצעת בבית הראשונים וכוללת פעילות חוויתית דרכה מתוודעים הילדים לאורח החיים שהיה ואיננו עוד בימיה הראשונים של המושבה.

ניקיון – אסיפה – החודש קיימנו 2 אסיפות מקבילות ( יסודי וחט"צ ) בנושא הניקיון. המטרה היתה להמשיך ולתחזק את מודעות הילדים לניקיון המרחבים הציבוריים. הילדים העלו רעיונות לעידוד שימוש  בפחי זבל ( פחים מקושטים, פחים "מעניינים" ). בנוסף, קיימנו סיור בשירותי החט"צ כדי להבין יחד מהיכן מגיע הלכלוך וכיצד ניתן להימנע מכך ולשמור על שירותים נקיים יותר.

בגדים אבודים – שוב, אני קורא לכם ההורים , לוודא שהילדים חוזרים עם הבגדים עימם הגיעו בבוקר.

טבע עירוני  – קבוצת ילדים משכבות ה–ו קיימו תהליך של היכרות ולמידה עם שמורת החורש, שמורה קטנה הממוקמת בואדי מאחורי האמפי. הילדים למדו מושגים שונים הקשורים לקרקע ולצומח בשמורה. בנוסף, הם עסקו בהסדרה וניקוי של השמורה. החודש, לציון סיום הפעילות הם הדריכו את הקבוצה המקבילה להם מבית הספר אלונים ואת ילדי שכבת א' שלנו.

השמורה קטנה ומקסימה. מומלצת לביקור של שבת בבוקר.

רובוטיקה – ילדי היסודי יצאו החודש לתחרות המחוזית. סה"כ 4 קבוצות בגילאי ד – ו. בסה"כ השתתפו בחרות זו 50 קבוצות ממחוז חיפה. השנה, הקבוצות חזרו ללא תארים ופרסים אלא עם הרבה סיפוק והנאה מעצם החוויה.

והצצה לחתיכון: קבוצת הרובוטיקה של שכבת ט' זכו במקום ה 9 הארצי ( מתוך 500 קבוצות! ) מה שזיכה אותם בהזמנה לפסטיבל רובוטיקה עולמי שיתקיים במהלך חודש מאי באורוגוואי.

בשבוע הבא יכנסו למעגל התחרויות קבוצת התיכון שלנו – בהצלחה!

ועדת איתור מנהל – בעקבות הודעתי על סיום תפקידי בסוף השנה, הוקמה בשבוע שעבר הועדה לאיתור מנהל.ת. הועדה נפגשה לפגישת התנעה ביום שישי. בפגישה שכללה את כלל חברי הועדה סיכמנו על שלבי התהליך ולוחות הזמנים. ביום ראשון כבר פירסמנו את מודעת הדרושים.

שיהיה לכולנו בהצלחה.

ובפינת המסכים – לפני מספר ימים קיבלתם מאיתנו קישור לשאלון. מטרת השאלון היא לקבל תמונת ידע ועמדות שלכם ההורים בכל הנוגע למפגש בין ילדים לטלפונים סלולרים בפרט ולמסכים בכלל. עד יום זה, 184 הורים השיבו לשאלון, מה שמאפשר להניח שכמעט כל בתי האב בקרב ילדי היסודי התייחסו לשאלון – תודה רבה!

אנו נשב על התוצאות, נעבד ונפרסם אותן. תוצאות אלו ישמשו אותנו במיקוד ההרצאה שתתקיים לכם ההורים ביום ה' 4.4.19 בשעה 20.00 ע"י מכון מתבגרים. רישמו את התאריך!

מצורף קישור למאמר שפורסם אתמול בעיתון ה"ארץ". הורים סבורים: הילדים מכורים למסכים.

 

ומה בחודש הבא:

פורים: ביום ג' 19.3.19 כולנו מגיעים לבית החינוך כדי לחגוג את פורים. יום זה מאורגן ע"י ילדי התיכון ויכלול כמיטב המסורת מפגש תחפושות, משלוחי מנות, תחנות פעילות והרבה שמחה. מניח שחלקכם.ן כבר נמצא עמוק בהכנת תחפושות. יום הלימודים יסתיים באותו היום בשעה 12.00.

בימים א –ב, ילדי התיכון יקיימו הפסקות פעילות פורימיות.

נחזור מחופשת הפורים ביום א' 24.3.19

 

המשך חורף גשום וחמים.

יגאל

 

סיכומי תשע"ט – ספטמבר 2018, 

סיכומי תשע"ח – ספטמבר 2017

סיכומי תשע"ז – ספטמבר-2016, אוקטובר-נובמבר-2016, סיכום-דצמבר-2016, סיכום-ינואר-2017, סיכום-פברואר-2017, מרץ-אפריל-2017 מאי-2017-1

סיכומי תשע"ו –  סיכום-ספטמבר-אוקטובר,

סיכומי תשע"ה – דצמבר-ינואר-2015-2014  חשוון-תשעה  סיכום-חודש-מרץ-2015  פברואר-2015

סיכומי תשע"ד – חודש דצמבר 2013 סיכום חודש אוקטובר 2013 סיכום חודש נובמבר 2013 סיכום ינואר 2014